Fasadowe żaluzje oraz fasadowe rolety to niezwykle innowacyjne a oprócz tego eleganckie osłony okienne, które to są zawsze mocowane na zewnątrz budynków. Rolety i żaluzje posiadają bardzo lekką oraz prostą budowę, i dzięki temu są często wykorzystywane w wielu obiektach architektonicznych, które cechują się posiadaniem licznych przeszkleń.

Rolety fasadowe od jakiegoś czasu cieszą się na rynku ogromnym zainteresowaniem w gronie wielu klientów, którzy przede wszystkim cenią sobie nowoczesne rozwiązania a oprócz tego komfort i wygodę. I nic w tym dziwnego, dlatego że produkty te posiadają całe mnóstwo zalet. Fasadowe żaluzje potrafią świetnie ochronić wnętrze naszego mieszkania przed zbyt dużym nasłonecznieniem a ponadto znacząco obniżają poziom hałasu przenikającego z zewnątrz. Jeżeli żaluzje są zamocowane na dużych, szklanych powierzchniach to wówczas funkcjonują jak izolator, który to zapewnia pożądany rozkład temperatury w każdym pokoju a dodatkowo doskonale wspomaga klimatyzację.

Jednym z najważniejszych części żaluzji fasadowych są poziome lamele wykonane w całości z aluminium. Produkty te są powszechnie dostępne na rynku w wielu kształtach. Przekrój poprzeczny lameli ma bardzo często kształt: C, Z, albo S, C albo Z. Z kolei szerokość żaluzji fasadowych wynosi 65 mm-90 mm, a zależy to od modelu. Żaluzje montowane na zewnątrz są w większości pokrywane wysokiej jakości lakierami, które to odznaczają się dużą wytrzymałością na działanie warunków pogodowych. Oprócz tego żaluzje te charakteryzują się wyższą odpornością na poszczególne mechaniczne uszkodzenia. Bogata oferta powoduje, że z pewnością każdy klient ma szansę kupić produkt idealny dla własnego domu.