Niewątpliwie nie sposób nie zgodzić się ze starym przysłowiem mówiącym, że dobrym obyczajem jest nie pożyczanie gotówki w ogóle, ale rzeczywistość ma jak to zwykle bywa do wtrącenia swoje tzw. trzy grosze i w zasadzie nieprawdopodobne jest obecnie spotkać kogoś, kto nie doświadczyłby w swoim życiu zakłóceń związanych z płynnością finansową.
Bez względu na to czy te problemy dotyczyły budżetu domowego czy też firmowego, to przykładowym z rozwiązań , które pozwoli nam na uporanie się kryzysem jest niewątpliwie pożyczenie gotówki. Bardzo dobrym rozwiązaniem tej sytuacji jest pewnie pożyczenie niezbędnej sumy u przyjaciół a także rodziny, którzy nie chcieliby później odsetek od tego kredytu, ale bywa tak, że nie mamy nikogo kto poratowałby nas środkami finansowymi lub zwyczajnie nie lubimy się prosić o pieniądze (niestety pożyczanie pieniędzy od rodziny ma własne wady). W tak zaistniałej okoliczności z radą przychodzą wam zwykle banki lub pozabankowe instytucje inwestycyjne, jakie za należytą opłatą (oprocentowanie) przekażą nam niezbędne środki.
Zdobycie kredytu od banku, choć z reguły jest dużo tańsze niżeli get-money.pl – szybka pożyczka pozabankowa, wymaga jednakże posiadania stosunkowo dużej zdolności kredytowej i bardzo dobrej historii , która dotyczy spłaty poprzednich zobowiązań. Jeśli nie mamy tych cech to praktycznie możemy właściwie zapomnieć o kredycie w banku, jaki co prawda pobiera mniejsze oprocentowanie, ale nie jest skłonny ryzykować. Inaczej sprawy wyglądają w przypadku firm pożyczkowych, dla jakich poziom podejmowane z ich strony ryzyka jest niesłychanie dużo wyższy aniżeli w wypadku zwykłego banku, co wiąże się jednakże z nieco wyższymi odsetkami jakie przyjdzie wam zapłacić za przyznanie kredytu. Nie ulega wątpliwości, iż nie ma nic za darmo a także im większy stopień ryzyka ponosi dany pożyczkodawca tym oczekuje za to wyższego przychodu. Powinno się mieć bowiem na uwadze fakt, iż część wierzycieli w ogóle nie będzie w stanie spłacić własnego kredytu i z tym właśnie ryzykiem powinna się liczyć instytucja finansowa decydująca się na pożyczenie wam określonej ilości pieniędzy. Jest jednakże i tak, iż w niektórych spółkach pożyczkowych, zwłaszcza tych z większym kapitałem oraz stażem na rynku, możemy uzyskać pożyczkę bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów w ramach promocji. Istnieją z pewnością dopuszczalne kwoty i z reguły należy tego typu zobowiązanie oddać w dość krótkim czasie (zazwyczaj nie dłużej niż w przeciągu sześćdziesięciu dni), niemniej jednak za to nie musimy oddawać ani grosza więcej niż to co pożyczyliśmy.
Korporacje pożyczkowe także zwracają uwagę na zdolność kredytową osoby, która chce u nich skredytować swoje potrzeby, natomiast w tym przypadku istnieje możliwość sobie pozwolić na odrobinę słabszą historię kredytową i trochę gorsze zarobki. Ceną za takie podejście do nas jest łączny koszt jaki będziemy musieli ponieść przy spłacie zobowiązania, jaki na pewno przewyższy dziesięć procent w skali roku, a najczęściej sięgnie też kilkudziesięciu % w skali roku.