Teraz podczas remontu albo aranżowania łazienki niewątpliwie warto podłączyć odwodnienie tunelowe, inaczej odpływ liniowy. Nie jest to nic innego jak rynienka instalowana pod prysznicem, która jest odpowiedzialna za odpływ zużytej wody do kanalizacji. Przy takim montażu najczęściej wybiera się kafelkowe podłoże.

 

Za sprawą grawitacyjnemu odbiorowi wody nie tylko pod kabiną prysznicową, ale także w zjazdach do piwnicy, garażach i basenach. Odprowadzenie zużytej wody zachodzi pod listwą przez specjalny syfon. Częstokroć takie odwodnienie tunelowe zwane jest nie inaczej jak odpływową listwą, bo pod takową listwą znajduje się naturalny albo wąski, wybudowany tunel, który odprowadza wodę do syfonu, a kolejno do systemu kanalizacji. Montaż takich odpływów liniowych jest dopuszczalny w dowolnym miejscu podłogi, czy to toalety (jako armatura łazienkowa), podłoża w garażu czy w rozmaitych publicznych miejscach, jak przykładowo baseny i prysznice w pływalniach. Przeważnie używane takie odwodnienie szczelinowe (liniowe) jest montowane w kabinach prysznicowych, aby uprościć korzystanie poprzez osoby niepełnosprawne, poruszające się na wózku albo którzy potrzebują siadania, wtedy nie potrzeba jakichkolwiek standardowych brodzików czy też krawędzi.

 

Wszystkie detale potrzebne do montażu odpływu są wykonane ze stali nierdzewnej, to ochrania przed rdzewieniem oraz zapewnia nieustająco piękny wystrój. Listwę zwykle wąską i podłużną możemy pokryć kaflami lub zdecydować się na listwę metalową z ozdobnymi detalami. Szeroki wybór listw odwodnienia umożliwia zachować oryginalny design łazienki a także dostosować do aranżacji łazienki, czy też garażu.