Cholesterol jest lipidem, który występuje w tkankach każdego z nas. Jest pozyskiwany jednocześnie z posiłków, jak i syntetyzowany w organizmie człowieka. Wpływa on na mnóstwo zadań naszego organizmu (np wydzielanie hormonów, synteza witaminy D, praca i funkcjonowanie mózgu a dodatkowo układu immunologicznego) I jest niezbędny do jego poprawnego działania. Dla naszego zdrowia bardzo istotne jest jednak, ażeby jego poziom nie przewyższał zalecanej normy, oraz dodatkowo aby utrzymywany był właściwy stosunek tzw. “dobrego” (HDL) a ponadto “złego” (LDL) cholesterolu. Przyjmuje się, że cholesterol całkowity nie powinien przewyższać 200 mg/dl.

Profesjonalnym urządzeniem które sprzyja dostatecznie wczesnej profilaktyce jest urządzenie do pomiaru cholesterolu. Warto zwrócić na to uwagę, szczególnie jeżeli należy się do grupy ryzyka. Wyłapanie podwyższonego poziomu cholesterolu na początkowym etapie gwarantuje nam szansę natychmiastowej reakcji i przemian w trybie codziennego życia I funkcjonowania, które zdołają zapobiegać chorobom. To również pomocne urządzenie dla jednostek, które już mają nieodpowienie wyniki i chciałyby je same monitorować, bez konieczności wizyty non stop u lekarza.

Podwyższony cholesterol podwyższa ryzyko bardzo wielu chorób. Na kluczowym miejscu jest tu miażdżyca. Podwyższenie norm może niestety również doprowadzić do zawału serca, choroby wieńcowej czy udaru mózgu. Drastycznie podwyższa się też ryzyko pojawienia się kamicy żółciowej. Im prędzej pacjent dowie się o nieprawidłowych wynikach, tym zdecydowanie więcej czasu ma na reakcję, właściwe leczenie, a zasadniczo może przedłużenie życia.