Niesprawości opon jest dosyć łatwo jest je łatać – ze stuprocentową pewnością z pomocąstosownego wyposażenia. Owszem, są tacy, którzy za każdym razem wolą kupić nowiuteńką oponę (lub i zestaw, o ile były zużyte), niemniej jednak ludzie zerkający na życie finansowo niechybnie udadzą się do serwisu wulkanizacji, aby taką rozerwaną oponę załatać.
Trzeba a dodatkowo zwrócić uwagę, że wcale nie potrzeba dużo, by oponę naruszyć dosłownie podczas zwykłej jazdy po mieście oraz niekoniecznie zależne jest to od zdolności prowadzącego. Wystarczy banalny przypadek, najechanie na jakikolwiek nieoszlifowany kamyczek, kawałki stłuczonej butelki szklanej, lub także na przykład nieprzezorne przetarcie się oponą o krawężnik w czasie omijania kogoś.
Po co zatem nabywać nową oponę, skoro istnieje serwis wulkanizacji i możeporeperować wam zniszczoną? Ze 100% pewnością, wszystko zależy od wielkości szkody. Jeśli jest ono niskie na niewielkiej powierzchni, to zazwyczaj starczy tak zwana wulkanizacja na zimno, którą robi spora większość, nawet niewielkich serwisów.
O ile jednak opona jest bardziej uszkodzona, rozszarpana lub przecięta na znaczącej powierzchni, to konieczna już będzie wulkanizacja na ciepło. Jest to rozwiązanie rozsądniejsze z punktu widzenia technicznego, znacznie bardziej trwałe wytrzymałościowo, niemniej jednak też droższe a także w niewielu sytuacjach zapewniane.

Istnieje możliwość być też tak, że opona

kompletnie nie nadaje się do naprawienia, wówczas pozostaje marketing opon używanych sugerowanych poprzez serwis sprzedaż opon używanych białystok.