Ten rodzaj świec, w których wypełnienie robi się z wosku, powoli zaczyna opanowywać rynek. Mimo iż niektórzy cały czas o nim nawet nie słyszeli, niewątpliwie warto zaintrygować się takim produktem, gdyż jest on całkowicie ekologiczny, dzięki czemu jego fabrykacja nie wpływa negatywnie na stan środowiska. Świece naturalne tworzone z sojowego wosku to dobra alternatywa dla standardowych świec parafinowych. Nie rozchodzi się tutaj już tylko o kwestie związane z ekologią, chociaż one są niewątpliwie bardzo istotne.

Sojowy wosk odróżnia się biodegradowalnością. Jest całkowicie biodegradowalny, a to oznacza, że samoistnie rozkłada się następnie w środowisku, nie zostawiając po sobie żadnych szkodliwych odpadów. Może być tym samym bezpiecznie używany dosłownie poprzez alergików czy jednostki które mają kłopoty z różnymi uczuleniami. Wosk z soi nie zawiera żadnych trujących substancji. Jest całkowicie wolny od chemii, a poprzez to w pełni bezpieczny dla natury, i dla samego człowieka.

sojowe-swiece.pl proponują też swoim użytkownikom coś więcej – długi okres czasu palenia. O dziwo potrafią palić się istotnie dłużej od swoich parafinowych zamienników. Szacuje się, że posiadają nawet dwukrotnie wyższą żywotność, za sprawą czego stają się jednocześnie świecami bardzo ekonomicznymi. Taka jedna bardzo duża sojowa świeca bez problemu będzie się palić przez parę długich tygodni. Lepiej więc zainwestować swoje pieniądze w takie świece, aniżeli wybrać 2 kiepskiej jakości świece parafinowe.