Do zabezpieczenia domu nie potrzeba wiele, przy tym trzeba spełnić wymagania oraz utrzymać design, oraz osłonę przed słońcem. Wszystko jest w naszych czasach dostępne na wyciągnięcie ręki, zachowując swój szczególny styl wnętrza. Dobrze jest wybrać żaluzje drewniane, bo to dzięki nim mamy pewność, iż okna są zabezpieczone, a wystrój wnętrza zachowany a także dopasowany również do tynku mieszkania oraz obiektu mieszkalnego od zewnętrznej strony.

Wewnętrzne żaluzje są najnowszą metodą zabezpieczenia wnętrza domów przed okiem ciekawskich oraz słońcem. Powinniśmy także rozważyć wewnętrzne żaluzje, jakie również są wykonane z drewna. Zrobione z naturalnych surowców, takich jak włókna drewna z lipy a także dębu. Rozmiary lamelek projektowane na wymiar okna, normalne wynoszą pięćdziesiąt mm. W chwili obecnej dostępny jest najnowocześniejszy system stabilizujący żaluzje, tzw. PerfectFix, jaki można opcjonalnie dodać do kupionych żaluzji. Teraz żaluzje drewniane są tak sterowane aby były zabezpieczone przed dziećmi (Child Safety), przez to mamy 100% pewność, że istnieje możliwość ustawiać je modalnie, nie musząc martwić się, że maluchy będą miały dostęp do mechanizmu.

 

Dostępne są indywidualne sposoby sterowania stronami żaluzji. W chwili obecnej dostępne są 3 możliwości zamocowania żaluzji: na ścianie, we wnęce okna lub na skrzydle okna. Taśma materiału dostępna w przeróżnych kolorach. Do tego dekoracyjna, dostępna w wielu różnych wariantach wymiarów a także barwy drewniana blenda.