Prysznic czy wanna – to odwieczne pytanie właścicieli małych łazienek, którzy chcą swoją przestrzeń urządzić w sposób jak najbardziej funkcjonalny. Czasem ma się ochotę po prostu na prysznic, innym razem na długą i gorącą kąpiel w wannie. Rozwiązaniem może być wanna z zabudową, która tworzy kabinę prysznicową, jednak tego typu hybryda zwyczajnie nie każdemu się podoba.

Modna kabina prysznicowa

Kabina prysznicowa to zdecydowanie wygodny i modny element wyposażenia łazienki. Rozwiązań jest tak wiele, że każdy stworzy swoją wymarzoną łazienkę, korzystając z dostępnych w sklepach opcji. Drzwi do kabiny prysznicowej typu walk in to na przykład po prostu drzwi z tafli szkła, których praktycznie nie widać. Taka kabina prezentuje się niezwykle intrygująco i pięknie, jest absolutnie designerskim rozwiązaniem, jednak trzeba na nią sporo wydać. Poza tym potrzebna jest też odpowiednia przestrzeń i rozwiązania związane z odpływem w podłodze i odpowiednim nachyleniem. Jednym słowem nie w każdej łazience uda się zrobić właśnie taką kabinę. Można też zdecydować się na kabiny mniejsze, tradycyjne, które montuje się ze zwykłym brodzikiem. To opcja doskonała wtedy, gdy priorytetem jest tania łazienka. Takie budżetowe rozwiązanie mogą naprawdę dobrze wyglądać i być funkcjonalne przez wiele lat.

Wanna czyli must have w każdej łazience

Wanna ma swoje ogromne plusy. Z pewnością doceniają ją osoby, które na co dzień żyją w dużym stresie i pędzie. To właśnie wanna służy im do odbywania długich i przyjemnych kąpieli, które są najlepszym relaksem dla obolałych mięśni. Idąc właśnie tym tropem, czasem lepiej zaaranżować łazienkę dosłownie co do milimetra i wstawić do niej po prostu wannę. Jeżeli dobrze przemyśli się układ poszczególnych elementów wyposażenia, jest naprawdę sporo szansa na zaaranżowanie małej łazienki z wanną. Jeszcze jednym rozwiązaniem jest zamówienie specjalnej obudowy na wannę, o której wspominano powyżej. To rozwiązanie wygodniejsze niż klasyczna zasłona prysznicowa, która nie do końca dobrze chroni łazienkę przed zachlapaniem wodą. Jeżeli szuka się lepszych i bardziej praktycznych rozwiązań, które jednocześnie będą rozwiązaniami budżetowym, obudowana wanna sprawdzi się doskonale. Obudowę można wykonać na przykład z pleksi, która jest materiałem bardzo trwałym i jednocześnie doskonale imitującym szkło.