Odzież personalizowana i koszulki to w ostatnim czasie bardzo popularne gadżety reklamowe, jak również osobiste oraz dopasowane podarunki lub upominki. Jak przygotować tego rodzaju koszulki? Czym właściwie one się wyróżniają? Na czym polega tworzenie koszulek reklamowych?

Wielką zaletą projektowanie koszulek jest to, że mamy możliwość dopracowania wszelkich najmniejszych elementów. Autor szablonu ma możliwość też wykorzystać mnóstwo detali dotyczących pewnej sytuacji albo jednostki, jak także wykonać reklamę czy szczegółową ofertę firmy.
Koszulki z własnym nadrukiem to towary niezwykle trwałe, zrobione z najwyższej jakości surowców. Taki nadruk jest odporny na działanie wody, bardzo przyjemny w dotyku, nietoksyczny, jak i nie niszczy się podczas prania. Tego typu ubrania nie wywołują żadnych alergii, a kolor na materiale zostaje wciąż intensywny a także żywy.
Koszulki na zamówienie tworzone są przy pomocy wielu metod oraz technik. Każdy projekt dopasowywany jest do wymogów i oczekiwań klienta. W gronie najmocniej znanych technologii do realizacji tego typu projektów można zaliczyć:
– metoda cyfrowa,
– nadruk przy użyciu folii flex – wgrzewanie wyciętego szablonu w tkaninę, z użyciem wysokiej temperatury i odpowiednich żelazek.
– sublimacja – przenikanie w tkaninę specjalnego atramentu pod wpływem odpowiedniej, wysokiej temperatury. Odzież znaczona tego typu techniką powinna być w białym, jasnym kolorze zrobiona z poliestru.
– metoda premium flock – zadrukowanie odpowiedniej folii, która potem  nanoszona jest na koszulce.
– druk wprost na materiale – DTG – znakowanie przy pomocy specjalnej drukarki do materiałów, wykonującej projekty dokładne, stabilne a ponadto grafikę wysokiej jakości.
– sitodruk – nadruk za pomocą poprzednio przygotowanej matrycy. Projekty koszulek wykonywane hurtowo.
– haft komputerowy – nadruk stworzony przy użyciu właściwie przygotowanych maszyn a także dobranych do zdobienia nici. Konkretna grafika jest wszyta w materiał ubrania.
Jak dobrać odpowiednią technikę nadruku?
Żeby grafika była stosownie zamieszczona na materiale trzeba uwzględnić sporo niebagatelnych czynników. W gronie najważniejszych trzeba wymienić: cel oraz użycie bluzki, liczbę przygotowanych projektów, kształt oraz rozmiar grafiki, warunki zastosowania takiej odzieży, prywatne wymagania kontrahenta.
Przygotowanie koszulki na zamówienie to ówcześnie działania powszechne, którego przygotowanie nie zajmuje wiele czasu. Niektóre projekty możliwe są do wykonania od ręki, inne muszą dostać kilka dni.  Szablon a także grafika umieszczana na ubraniach oczywiście może być osobistym projektem odbiorcy, jak także szablonem realizowanym przez dana spółkę albo zakład produkcyjny.
Cena takiej koszulki uzależniona jest głównie od materiału z jakiego przygotowana ona jest, wybranej techniki nanoszenia grafiki, wielkości oraz złożoności projektu, jak również indywidualnych uwarunkowań danej firmy.