Czym tak naprawdę jest blog? To forma strony internetowej www zawierającej różne wpisy, przypomina wersję elektroniczną pamiętnika. Ogół istniejących blogów nazywamy blogosferą. Częstokroć blogi stanowią krótkie albo nieco dłuższe teksty (forma pisemna).

 

W oparciu o współczesną rozwiniętą gałąź technologii pojawiają się również videoblogi, czyli bardzo krótkie filmiki, które to relacjonują życie influencera a tutaj akurat videoblogera. Taka forma opowiadania o swoim życiu zyskuje coraz większą popularność, ponieważ bardzo wielu z naspreferuje obejrzeć filmik niż przeczytać. Ponadto jak nam wiadomo znacząca większość z nas jest wzrokowcami, zatem filmik z ciekawego miejsca o wiele dłużej zapadnie nam w pamięci aniżeli jego opis. Jakie blogi warto śledzić? W bardzo wielu przypadkach wybieramy wpisy blogerów, jacy omawiają ważne dla nas zagadnienia lub te, którymi się interesujemy. Istnieje wiele odmian blogów na przykład wielotematyczny, inaczej blog  o wszystkim – http://www.borexpo.pl/, jaki porusza dużo przeróżnych tematów. Częstokroć twórcy takich blogów recenzują prywatne życie a także to co interesującego ostatnio się w nim wydarzyło, takie coś czym trzeba pochwalić się innym ludziom. W teraźniejszych czasach dużą popularność zyskują blogi o podróżach a także urodzie.

 

Będziemy mogli tam odszukać porady jak należy zadbać o skórę, włosy czy nasze paznokcie, jak możemy pozbyć się pomarańczowej skórki, lecz to iż autorzy blogów umieszczając na własnym blogu relacje z odbytej wycieczki samoczynnie powoduje, iż chcielibyśmy także pojechać w takie niesamowite miejsca. W większości to właśnie na blogach podróżniczych możemy odnaleźć interesujące oferty na letniwyjazd czy majówkę. Blogi czasami mogą zastąpić nam wizytę u doktora. Istnieją strony internetowe, na których profesjonaliści dzielą się swoimi wskazówkami z internautami całkiem za darmo. Mamy możliwość wysłać zapytanie a niewątpliwie ktoś z nich udzieli tobie odpowiedzi. De facto obecnie chyba nie ma takiej dziedziny, na jakiej temat nie istniałby jakiś blog. Oczywiście poniektórzy blogerzy są na tyle popularni, że uzupełnienie bloga pochłania im bardzo dużo czasu a w większości nawet jest ich źródłem utrzymania. Ze względu na to, iż taki blog bardzo łatwo jest założyć trudno jest nam się “przebić”, dotrzeć do większej ilości internautów.