Mamy sporo możliwości na dekorację różnorakich przestrzeni. Można użyć bez problemu farby jak i innego typu techniki. Od dłuższego czasu wyjątkowo efektywne dekoracje możemy otrzymać za sprawą unikalnej metodzie, pozwala uzyskać znakomite efekty.

Hydrografika to bardzo efektowny sposób nakładania specjalnej powłoki na konkretne przedmioty i miejsca i stosujemy go, jeżeli zamierzamy uzyskać ich unikatowy wygląd.Mówiąc prościej wygląda to tak, że na powierzchni wody znajduje się specjalna farba z stosownym motywem, który sami przygotowaliśmy zależnie od własnych potrzeb oraz wizji. Aby nałożyć odpowiedni motyw na określony przedmiot, należy go zanurzyć dokładnie precyzyjnie a także subtelnie w przygotowanej wcześnie wodzie. Cienka warstwaa farby z kolei okleja wybrany przedmiot i wzór zostanie na tym, co chcemy ozdobić.Tego typu metoda identycznie jak wszystko ma swe plusy i minusy. Zaczynając od zalet, jest to doskonały sposób nakładania nieco bardziej skomplikowanych wzorów na wymagające powierzchnie. Takiego efektu końcowego nie da się osiągnąć ani przy pomocy farby w spreju, ani tych kosztownych oklein. Na nawierzchniach takowych jak na przykład felgi, lusterka, grill, maski itd. było by to niełatwo uzyskać.

W domowych warunkach zdołamy upiększać małe przedmioty, a jeżeli rozchodzi się o nieco większe, tj. przykładowo maska pojazdu powinniśmy się zdać na specjalistę, który posiada do tego specjalne warunki i to jest największy tejże metody.Hydrografika, ale wyłącznie ta dobrze wykonana wygląda świetnie i zapewnia złudzenie trójwymiarowości. Wszystkie przedmioty w ten sposób pokryte specjalną farbą są zachwycające.