Horoskop jest dla osób, jacy mocno wierzą w ukryte znaczenie pewnych symboli. Wszyscy ludzie posiadają znaki zodiaku, jakie są zależne od miesiąca, w którym się urodzili. Wróżbici wierzą, że zarówno karty jak również znaki zodiaku posiadają magiczne moce, jakie potrafią przewidywać przyszłość. Wróżba to wydarzenie bliższej lub dalszej przyszłości, które może się zdarzyć albo jest nam kiedyś pisane.

 

Jednakże nie należy mylić tegoż słowa z przeznaczeniem, bo to zupełnie 2 odmienne hasła. Znakomitym pomysłem na przejrzenie swojej przyszłości jest też horoskop dzienny. W globalnej sieci jest sporo stron , które są poświęcone temu tematowi, a ponadto zakładane przez doświadczonych wróżbitów. W okresie panującego wirusa coraz popularniejsze stają się streamy, na których to wróżbici przepowiadają naszą przyszłość z kart lub z użyciem horoskopu. Oczywiście nie ma badań , które potwierdzają prawdziwość takowych wróżb, niemniej jednak absolutnie nic nie stoi nam na przeszkodzie, żeby w nie wierzyć.

 

Według poniektórych osób wiara w takie rzeczy jest jednakże niezgodna z religią katolicką a także narusza religijny obszar oraz wiarę w Boga. Sądzę natomiast, iż powinno się odrobinę do tej sprawy podejść z dystansem, ponieważ raczej żadna osoba nie wierzy, iż karty mogą wywołać demoniczne i nadludzkie siły. Sądzę, iż przepowiadanie przyszłych zdarzeń nie jest możliwe, ponieważ składa się na nią tak dużo zmiennych, że nikt nie potrafi jej odgadnąć. Do tego dochodzi również czynnikwolnej i świadomej decyzji.