Wiele osób obawia się połączeń telefonicznych od nieznanych osób. Kontakt z telemarketerami , którzy sprzedają produkt na odległość lub , którzy zapraszają na różnego typu prezentacje, wiadomości od naszego banku w sprawie kolejnej możliwości kredytowej czy też inne podobne wiadomości są męczące oraz w większości sytuacji nie interesują użytkowników. Jest możliwość sprawdzić w dość łatwy sposób czyj to numer, oraz przeglądnąć opinie ludzi, jakie odebrały telefon oraz już wiedzą kto wydzwania. Szczegółowy dostęp do danych kto do nas dzwoni pozwoli na utrzymanie swojej prywatności, i sprawnie uzyskamy wskazówki czy ten telefon jest naprawdę istotny a także jesteś zobligowani oddzwonić.
Na dzień dzisiejszy, niestety coraz to częściej numery komórek stają się dostępne. Częstokroć należy je podać wręcz w sytuacjach, w których niekoniecznie bywa to wymagane przykładowo w sytuacji zakupów on-line, w jakich nie jesteśmy zmuszeni podawać własnego adresu, a na dodatek wiele korporacji przekazuje nasze dane różnym firmom. Dzięki zgodzie marketingowej, niektóre korporacje oferują interesujące promocje na własne towary, oraz dodatkowe losy w konkursach – ważne dane tj. numer naszego telefonu są dla nich produktem, który wykorzystują do dalszej sprzedaży. Efektem tego rodzaju procesów stają się nużące połączenia telefoniczne od obcych a także nieznajomych firm.
Sprawdzenie kogo to numer jest niezwykle przydatne dla każdej osoby, jaka nie życzy sobie połączeń z ofertami ubezpieczeń, kredytów czy też telefonicznych ankiet. A przy tym sprawdzenie aplikacja czyj to numer pomoże nam ustrzec się połączeń od ludzi zza granicy, które rachunkiem za przeprowadzoną rozmowę obciążają odbiorcę – po sprawdzeniu warto również zablokować w telefonie takie numery telefonów.