Dla bardzo wielu ludzi wakacje i odpoczynek zalicza się tylko wtedy, kiedy są nad morzem. Rok za rokiem wybierają się w to samo miejsce, dlatego że wpadło im w oko. Znają już bardzo dobrze ciekawe obiekty tego miejsca oraz posiadają orientację co do miejsc noclegowych. Inni wielbiciele morza choć także własny urlop bardzo chętnie spędzają nad Morzem Bałtyckim, lecz zawsze wybierają inne miejsce na wykorzystanie czasu urlopu. A to dlatego, że nie lubią jednostajności, chcą się przemieszczać. Poznawać inne miasta, nieznanych ludzi oraz są bardzo otwarci na nowe atrakcje, które to zapewnia nieodwiedzane wcześniej miejsce.

Intrygującym oraz godnym rekomendacji miejscem na wykorzystanie wycieczki nad Polskim morzem okazuje się być Władysławowo. Miejscowość niewielka. Noclegi we Władysławowie również są możliwe po złożeniu wcześniejszej rezerwacji, a zwłaszcza w czasie sezonu. To miasteczko leży w woj. pomorskim. Znajduje się na Pobrzeżu Gdańskim, nad Polskim morzem oraz Zatoką Pucką. Powierzchnia miasteczka wynosi około 13 km2. Miasteczko nieduże, bowiem liczące niedużo ponad dziesięć tys. osób mieszkających tam stale. Na 100% w sezonie tych osób jest znacznie więcej, bo każdego roku przybywa do niego bardzo wielu osób pragnących korzystać z kąpieli w morzu a także plaż nadmorskich. Jak i kuracjuszy, którzy przybywają na tereny nad morzem w celu poprawy swojego zdrowia, a w szczególności płuc.
Obszar nad morzem, to miejsce gdzie powietrze nasycone jest jodem, a wdychanie związku jodu niweluje dolegliwości a także pozwala znacznie szybciej wyleczyć górne i dolne drogi oddechowe. Zresztą morskie powietrze znakomite jest dla całego naszego ciała. Władysławowo, to miejscowość historyczna, dlatego że została założona w dwunastym wieku. A także istniała jako osada rybacka pod nazwą Wielka Wieś. Dopiero w połowie XX wieku złączono Wielką Wieś z miasteczkiem przyportowym w jednostkę administracyjną, czyli inaczej w gminę Władysławowo. Dzisiaj Władysławowo jest znane wszystkim Polakom. Bo dosłownie, w momencie gdy ktoś z nas tam nie był, to ze 100% pewnością coś powinien słyszeć o tym nadmorskim miasteczku. W każdej chwili ma możliwość również udać się na wczasy. Władysławowo oferuje noclegi o różnym standardzie oraz w różnej kwocie. W tym popularnym miasteczku jest kilka atrakcji turystycznych. Bez wątpienia poza morzem oraz 5-cioma kąpieliskami, oraz malowniczą plażą. Również ciekawe okazuje się być miasteczka, nad otwartym morzem. W tego rodzaju miasteczku wspólny spacer po molo staje się niezwykłą atrakcją. Do zwiedzenia jest Dom Rybaka, który posiada wieżę oraz jest bardzo interesujący pod względem architektonicznym. Z owej wieżyczki jest imponujący krajobraz miasta.
Korzystając z okazji mamy możliwość odwiedzić niecodzienne muzeum. Jest to muzeum motyli, gdzie jest ponad 3 tys. rodzajów motyli nocnych oraz dziennych. Będąc w okolicy koniecznie trzeba odwiedzić średniowieczną osadę, jak i Morską Latarnię. Noclegi Władysławowo warto przy okazji zajechać do Pucka, w którym jest Muzeum Ziemi Puckiej. We Władysławowie jest też kilka zabytków, jak Kościół pw. Wniebowzięcia NMP prawie sprzed stu lat. Jak również kilka pomników. A atrakcją dla maluchów będzie Ocean Park.