Komfort wynikający z rozmiaru

Zakładając, że chce się posiadać prostokątny brodzik, można spotkać kilka wymiarów, z których, mimo niewielkich różnic, każdy odznacza się indywidualną funkcjonalnością. Brodziki prysznicowe o rozmiarze 80x120cm są już niemal pełnym przejawem luksusu wynikającego z metrażu. Węższa krawędź oparta jest na uniwersalnym formacie kwadratu 80x80cm, ale dłuższa została rozciągnięta do maksimum użyteczności i komfortu. Oznaczać to może, że zabudowa prysznica nie będzie wąska, ale jej długość da ogromne możliwości w zagospodarowaniu przestrzeni. Do pryszniców o podłużnych kształtach często montowana jest bateria ze strumieniem masującym. Posiadając długość zabudowy 120cm nie trzeba obawiać się chlapiącej na posadzkę wody. Prostokątne brodziki o wymiarach 90x120cm sprawdzą się w dużych pomieszczeniach, jednak ich kształt i smukły gabaryt mogą zostać użyte także w niestandardowych, wąskich łazienkach, a najlepiej zaprezentują się we wnękach, wykonanych pod konkretny rozmiar.

Niższy znaczy bezpieczniejszy

Historyczne wysokoprogowe brodziki, które niegdyś sprawiały problemy komunikacyjne, będąc przyczyną poślizgnięć lub potknięć, zostają pomału wyparte przez smukłe, eleganckie brodziki o wymiarach 80x120cm, które charakteryzują się bezpieczeństwem w użytkowaniu. Wszystko za sprawą płytkiej niecki brodzika, która może zostać wmontowana w zagłębienie w podłodze, tworząc jednolitą posadzkę z kafelkową podłogą. Popularne obecnie są także odpływy listwowe, które nie tylko ładnie się prezentują, ale są specjalnie przeznaczone do płytkich brodzików, zbierając wodę z niemal całej szerokości dna. Nowoczesne brodziki to także ciekawe wzornictwo, choć nadal najbardziej ceniona jest biel. Ta prezentuje się zawsze elegancko, pasuje do wyborów pozostałej armatury łazienkowej, a także jest łatwa w utrzymaniu czystości.

Akrylowe brodziki gwarancja jakości

Lekkość konstrukcyjna brodzików o wymiarach 90x120cm nie sprawia problemów z ich montażem, z którym można poradzić sobie nawet samodzielnie. Brodziki dostępne sa do zamówienia on-line https://tanialazienka.com/brodziki-90×120.html.  Sam materiał, z którego produkowane są sprzęty to najczęściej akryl, będący bardzo odpornym i trwałym tworzywem. Akrylowa powierzchnia, wzbogacona o warstwę lakierów żywicznych daje solidną warstwę ochronną przed urazami mechanicznymi i zarysowaniami, dlatego brodziki prysznicowe cieszą swoich użytkowników przez wiele lat.