Niewiele jest w Europie i tym bardziej w Polsce takich obiektów hotelowych, które mogłyby się pochwalić gościną w progach zabytków takiej klasy, jak należący do sieci Best Western hotel, Plus hotel Podklasztorze. Hotel zajmuje, bowiem część jednego z najlepiej zachowanych w naszym kraju zespołów klasztornych reguły Cystersów. Zakon ten, założony jeszcze w XI wieku we francuskim Cîteaux (z łac. Cistercium i stąd nazwa polska) słynął ze świetnie przemyślanych i bardzo użytecznych pod względem gospodarczym, założeń architektonicznych. Podobnie jest i w Sulejowie, w Środkowej Polsce, gdzie hotelarstwo najwyższej klasy marki Best Western styka się z częścią ważnej spuścizny architektonicznej i kulturowej.

Best Western Plus Hotel Podklasztorze

Plus hotel Podklasztorze nie zajmuje rzecz jasna nadal funkcjonujących budynków sakralnych ani ściśle zakonnych, jednakże dawne gospodarcze budynki z XVI-XVIII wieku są teraz objęte we władanie przez sieć Best Western. Tu, gdzie teraz goście mogą dziś odpoczywać po trudach całorocznego wysiłku zawodowego, były niegdyś: obronna, czworoboczna Baszta Krakowska (założenia zakonne romańskie i gotyckie miały także charakter obronnych warowni), browar zakonny i spichlerze.
Obecnie w tych wnętrzach czekają na gości 53 pokoje, urządzone zgodnie z najwyższymi standardami sieci Best Western. Zaznaczmy od razu, iż każdy z nich nawiązuje nie tylko samą nazwą, lecz i wystrojem wnętrza do danej szczególnej dziedziny codziennego życia Cystersów, a więc mamy między innymi: pokój Winiarza, pokój Furtiana, czy też dormitorium Piwowara, dormitorium Herbarium. Oprócz tych pokoi typu standard Best Western nie zapomniało o gościach bardziej wymagających i specjalnie dla nich powstały dwa ogromne apartamenty o powierzchni 35 m2, o wiele mówiących nazwach: Apartament Władysława Jagiełły oraz Apartament Kazimierza Sprawiedliwego. Niemniej wszystkie pokoje hotelowe pozostają w zasięgu internetu bezprzewodowego, są wyposażone w telewizję kablową, biurko z krzesłem i sejf. Zestaw do parzenia kawy, herbaty oraz suszarka i sejf to w pokojach sieci Best Western, bezapelacyjny standard.

Hotel Podklasztorze – idealne miejsce na wypoczynek

Hotel Podklasztorze dysponuje ogromnymi 4 salami konferencyjno-bankietowymi z najnowszym wyposażeniem, pozwalającym na urządzenie, jeśli nie rodzinnej uroczystości, to sympozjum w przepięknych wnętrzach i w otoczeniu, jakże odmiennym, niż centra biznesowe zatłoczonych i zadymionych polskich aglomeracji. Uczestnicy konferencji mogą liczyć nie tylko na opiekę uczynnej obsługi hotelowej, lecz również na standard Best Western w obsłudze konferencji, czyli dostępne: fax, kserokopiarka, stanowisko ze stałym łączem internetowym, a także catering konferencyjny.
Spragnionym nieco bardziej czynnego wypoczynku hotel Podklasztorze zapewnia boisko do siatkówki, boisko do badmintona, a także mini plac zabaw ze ścianką wspinaczkową dla najmłodszych turystów. Miejscowa oferta obejmuje także wypożyczenie kajaków oraz piesze wycieczki. Na zmęczonych konferencją lub spacerami nad rozlewającą się nieopodal (Cystersi zazwyczaj lokowali swe budynki niedaleko rzek i jezior) rzeką Pilicą czeka hotelowe spa, a w nim: sauna i ogromnych rozmiarów basen hotelowy. Jednakże to, co najważniejsze w ofercie Hotelu Podklasztorze Best Western, to iście benedyktyńska cisza i spokój oraz widok na XII-wieczną, trzynawową bazylikę pod wezwaniem św. Tomasza z Canterbury.