Jak wszyscy ludzie idealnie są świadomi, że nie ubranie ozdabia mężczyznę i kobietę dodatkowo to nie ona ustala o wartości każdego człowieka. Styl jest dodatkowo niewiarygodnie zmienny, poprzez to nie ma co z nim zżywać na dłuższy czas.

Odpowiednio jest mieć osobisty  rodzaj, któremu będziemy wierni nie zważając na aktualne trendy, które skończą się za kilka miesięcy, czy też utrzymają się do następnego sezonu. Czy znaczy to, iż nie powinnaś nigdy zwracać uwagi na to, co na siebie zakładamy? Ze 100% pewnością, że nie. Powinno się w każdej chwili przykładać atencję do owego, żeby ubrania, które ubieramy były czyste, schludne, a oprócz tego ażeby pasowały do momentów albo okazji, na którą planujemy je założyć. To nie metka ani koszt danego produktu stanowią o tym, jak będziemy wyglądać a także jak wypadniemy w danym ubiorze. Nie musimy więc wpadać w absurd oraz przed wszelkim większym wyjściem sprawiać, że markowa odzież męska, jak za machnięciem czarodziejskiej różdżki, odnajdzie się w własnej garderobie. Ma możliwość się okazać iż nasze dotychczasowe ciuchy, zakupione na promocji albo w sieciówkach, zrobią na pozostałych wielkie uczucie, jeżeli tylko znakomicie dobierzemy je do własnej sylwetki, a do owego dołożymy jeszcze pobudzająca ciekawość biżuterię, i tym podobne.

Choć zatem monitoring pokazów mody może tobie przynieść dotykalne korzyści w postaci większej modowej świadomości, to natomiast nie trzeba popadać w paranoję i inwestować wielkie ilości gotówki w ubrania najbardziej znanych firm/działalności jednoosobowych/przedsiębiorstw, które w ogromnej liczbie przypadków nie są czcigodne takich cen.